5845 MONTE BIANCO
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 5845 |
| Color | WHITE AND GREY |
| Bundle | 1 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 5 |
| Length | 281cm / 111inch |
| Height | 180cm / 71inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 0kg |
| Block | 5845 |
| Color | WHITE AND GREY |
| Bundle | 2 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 6 |
| Length | 281cm / 111inch |
| Height | 180cm / 71inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 0kg |
| Block | 5845 |
| Color | WHITE AND GREY |
| Bundle | 3 |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | LEATHER |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 7 |
| Length | 281cm / 111inch |
| Height | 180cm / 71inch |
| Thickness | 3cm / 1¼inch |
| Weight | 0kg |
| Block | 5845 |
| Color | WHITE AND GREY |
| Bundle | No |
| Type | SOFT QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 265cm / 104inch |
| Height | 165cm / 65inch |
| Thickness | 2.0cm / ¾inch |
| Weight | 260kg |